Nikdy by som si nepomyslel, že sa ocitnem v role spisovateľa, ale nakoľko tu máme koniec mesiaca január a dopyt po službách je v plnom prúde, rozhodol som sa napísať svoj prvý článok. Cieľom môjho príspevku nie je porovnávanie DJ-ov a ich kvality, tzn. „Prečo stojí tento dvesto a zas ten druhý päťsto?“, nebudem tu zohľadňovať ani demografické hľadisko, týchto článkov je na internete neúrekom. Každá nevesta či ženích musí mať presvedčenie o tom, ako si svojho vyvoleného DJ-a alebo kapelu predstavuje. Viem, že svadba nie je lacná záležitosť a nosným pilierom pri jej organizovaní je určitý rozpočet. Ako svadobný DJ pôsobím v tejto branži už nejeden piatok a rád by som sa s Vami podelil o pár skúseností, možno banalít.

 

Každý jeden človek má o svadobnej hostine vlastnú predstavu, ale určite sa zhodneme na tom, že svadba by mala byť noc plná zábavy, tanca, dobrej hudby a jedinečnej atmosféry v kruhu rodiny a priateľov. Z vlastnej skúsenosti Vám môžem potvrdiť, že málokto z hostí si bude týždeň, mesiac či rok po svadbe pamätať aká bola výzdoba, aký mala nevesta účes, alebo či som si po večeri dal cheesecake z candy baru. Viem, že aj tieto veci sú súčasťou modernej svadby. Chcem však podotknúť na fakt, nenechávajte si najmenšiu časť Vášho rozpočtu práve na hudbu. Položme si teda otázku: Je našou prioritou zabezpečiť hosťom nezabudnuteľný zážitok, alebo sa skôr snažíme o prestíž? Znovu však chcem zdôrazniť – bavíme sa o jednom a tom istom rozpočte. Dopočul som sa o prípade kedy nevesta uprednostnila látku na výzdobu stropu za šesťsto eur pred DJ-om, ktorého túžila mať na svadbe. Poďme si to opísať na príklade: Nevesta „A“ dostala kontakt na DJ-a s dobrými referenciami a spĺňa všetky jej požiadavky. Je síce o pár eur drahší, ale predsa si ho objednala, veď svadba je iba raz za život. Hostina prebehla podľa plánov, hostia odchádzali nadšení a vytancovaní o piatej ráno. Nevesta „B“ s rovnakým rozpočtom sa zúčastnila na svadbe, kde hral dobrý DJ a túžila ho mať aj na vlastnej svadbe. Peniaze z rozpočtu sa však už na kvalitného DJ-a nezvýšili, nakoľko nevesta preferovala odvoz z kostola na najdrahšom bavoráku, hostina sa konala v najluxusnejšom priestore, prenájom drahých šiat tiež prekonal predstavu dobrej atmosféry na svadbe. Svadobná hostina skončila totálnym fiaskom a hostia odišli znudení už po polnoci. Položme si ruku na srdce: V koži ktorej nevesty sa chcete ocitnúť práve Vy?

 

Ako som už spomínal, svadba je udalosť, ktorú si zapamätáte na celý život. Ostáva už len na Vás, aký pôžitok doprajete Vám a Vašim hosťom. Nezabúdajte prosím na fakt, že práve hudba je to, čo spraví Váš deň D jedinečným.